53 "Yonex" Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w badmintonie

19-06-2017
   W Białymstoku z udziałem wszystkich najlepszych w sumie 124 zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały 53 "Yonex" Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w badmintonie.Na stracie mistrzostw stanęli wszyscy aktualnie najlepsi badmintoniści Polski, medaliści mistrzostw Europy, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata.W tym gronie znalazła się również, w chwili obecnej trójka topowych badmintonistów Stali Nowa Dęba: Tymoteusz Malik, Szymon Malik i Patryk Kopeć.Reprezentanci Stali w najważniejszych i najbardziej prestiżowych zawodach w polskim badmintonie oraz w tak doborowym towarzystwie, spisali się bardzo dobrze.

W grze pojedynczej mężczyzn bardzo dobre dziewiąte miejsce wywalczył po naprawdę dobrej grze Szymon Malik. Warto dodać, że Szymon musiał przebrnąć trudne kwalifikacje, żeby znaleźć się w turnieju głównym mistrzostw.

W grze podwójnej mężczyzn deble: Szymon Malik / Tymoteusz Malik oraz Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Konrad Płoch (UKS Start Widełka) wywalczyły ex aequo miejsca dziewiąte.

W grze mieszanej mixt: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Wiktoria Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza), przegrywając walkę o ćwierćfinał po emocjonującej trzysetowej walce oraz mixt: Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Ptak (UKS Vol - Trick Kępno) również wywalczyły ex aequo miejsca dziewiąte. Wywalczenie sobie miejsca w najlepszych szesnastkach mistrzostw w pięciu kategoriach to duży, spektakularny sukces tych młodych, perspektywicznych zawodników (Szymon jest młodzieżowcem, a Patryk i Tymek to jeszcze juniorzy).

Świadczy to również o dużym pontencjale zespołu ligowego badmintonistów Stali Nowa Dęba.Był to już ostatni, jakże mocny akord w wykonaniu badmintonistów Stali Nowa Dęba na zakończenie sezonu 2016/2017, znakomitego w osiągnięte wyniki, w roku złotego jubileuszu istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby.

Teraz czas na zasłużony wypoczynek i relaks.

Jak będzie wyglądała dalsza działalność sportowa sekcji badmintona (badmintoniści wywalczyli w tym roku największą liczbę medali aż 12 w 50 - letniej historii istnienia sekcji), a szczególnie jakie będą dalsze losy ekstraklasowej badmintonowej drużyny Stali Nowa Dęba (wywalczyła dobre 7 miejsce w badmintonowej ekstraklasie) pokaże najbliższy czas.

Na zdjęciach trójka topowych badmintonistów Stali Nowa Dęba, stoją od lewej strony: Tymoteusz Malik, Patryk Kopeć i Szymon Malik.