Kamery Online

Aktualności

Sylwia Bąba obok podium

06-07-2016

W dniach 1-3 lipca 2016r. w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, w których z powodzeniem rywalizowała Sylwia Bąba, zawodniczka sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba. W sobotę wystartowała w biegu na 2000 m z przeszkodami, w którym zajęła najbardziej nielubiane czwarte miejsce. Jeszcze sto metrów przed metą Sylwia była na drugim miejscu i wydawało się, że medal jest prawie pewny. Rywalki jednak nie odpuszczały, najpierw Daria Maik wyprzedziła Sylwię, a później niesamowitym finiszem popisała się Patrycja Kopała, która tuż przed metą odebrała Sylwii brązowy medal. Warto podkreślić, że w czasie biegu na drugim okrążeniu Sylwia miała wywrotkę uderzając kolanem  w przeszkodę i to zdecydowało, że mimo ambitnej postawy nie zdobyła medalu, a który był w jej zasięgu, gdyż była bardzo dobrze przygotowana do Mistrzostw.

Kolejność  na mecie biegu na 2000m z przeszkodami:

1. Aneta Konieczek – 6,35,65 – WMLKS Nadodrze Powodowe (najlepszy wynik juniorek w świecie w 2016r.)

2. Daria Maik – 6,56,08 – LUKS – START Nakło

3. Patrycja Kapała – 6,57,63 – MKS – MOS Płomień Sosnowiec

4. Sylwia Bąba – 6,57,85 – MKS – STAL Nowa Dęba.

Mimo kontuzji Sylwia w niedzielę wystartowała w biegu na 5000 m, w którym zajęła siódme miejsce w czasie 18,19,62. Za postawę jaką zaprezentowała Sylwia na Mistrzostwach należą się duże brawa i gratulacje.