Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików w badmintonie w Zamościu

02-11-2015
Na zdjęciu zwycięska ekipa...

W Zamościu rozegrany został kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików w badmintonie. Znowu bardzo dobrze spisali się w nim młodzicy Stali Nowa Dęba. którzy aż sześć razy stawali na podium dla zwycięzców, w tym raz na jego najwyższym stopniu.W grze pojedynczej młodziczek tym razem drugie miejsce wywalczyła Beata Mycek, która mimo braku odpowiednich treningów spisała się bardzo dobrze.  Na miejscu czwartym uplasowała się Dominika Luboch, a na miejscu siódmym Klaudia Kostrzycka (obie ze Stali Nowa Dęba).W grze podwójnej młodziczek drugie miejsce wywalczył debel dziewcząt: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk (Stal), a na siódmym miejscu uplasował drugi debel ze Stali Nowa Dęba: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch.W grze podwójnej młodzików trzecie miejsce wywalczył debel chłopców Jakub Suszyński (Stal) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin).W grze mieszanej pierwsze miejsce bezdyskusyjnie wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin0 / Beata Mycek (Stal), który w pojedynku finałowym pokonał parę UKS Kiko Zamość: Miłosz Piotrowski / Wiktoria Kasprzak 2:0 (21:17;21:19). Na miejscu trzecim ex aequo uplasowały się mixty: kombinowany: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal) i mixt Stali: Jakub Suszyński / Zofia Tomczyk.

Najlepszą zawodniczką z Podkarpacia na zamojskich badmintonowych kortach okazała się Beata Mycek ze Stali Nowa Dęba, notabene członek kadry Polski młodzików.
Wyniki uzyskane w Zamościu przez młodych badmintonistów ze Stali Nowa Dęba napawają w dalszym ciągu dużym optymizmem i mają podwójną wartość, ponieważ warunki treningowe nowodębskich badmintonistów nadal pozostawiają wiele do życzenia, a badmintoniści z utęsknieniem i cierpliwie oczekują końca remontu hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, swojej bazy szkoleniowej.