„Wędkarskie Lato 2013”

17-09-2013

Polski Związek Wędkarski, Koło nr 12 w Nowej Dębie, 14 września 2013 roku zorganizowało towarzyskie, ogólnodostępne spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Nowa Dęba - „Wędkarskie Lato 2013”.
    Celem imprezy było propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei wędkarstwa rekreacyjnego, jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego i czynnego wypoczynku oraz dbałości o środowisko naturalne. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Pan Wiesław Ordon.

Ogółem w imprezie udział wzięło 52 uczestników uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Nowej Dęby, Cyganów, Chmielowa i Jadachów.
Organizacyjnie zawody zabezpieczało, czuwając nad sprawnym i bezpiecznym ich przebiegiem, 7 członków Koła PZW nr 12 w Nowej Dębie.

Zawody dofinansowane były ze środków uzyskanych z Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba w ramach realizowanego przez nasze koło zadania publicznego pod nazwą: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży na terenie miejsca zamieszkania, poprzez rozwijanie zainteresowań i talentów, poprawę sprawności fizycznej, rozwój umiejętności interpersonalnych, kształtowanie właściwych postaw społecznych.”

W klasyfikacji drużynowej szkól gimnazjalnych miejsce pierwsze zdobyła drużyna Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie, miejsce drugie zajęła drużyna Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie, a na miejscu trzecim uplasowała się drużyna Gimnazjum Chmielowie.
    W klasyfikacji indywidualnej szkól gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobył Patryk Tomczyk, na miejscu drugim uplasowała się Przemysław Hajduk, a miejsce trzecie zdobył Jakub Zöllner. Największą rybę zawodów wśród uczniów szkół gimnazjalnych złowił Patryk Tomczyk.

W klasyfikacji drużynowej szkól podstawowych  miejsce pierwsze zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie, miejsce drugie zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Cyganach, a na miejscu trzecim uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej w Jadachach. W klasyfikacji indywidualnej szkól podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Martyna Zöllner, na miejscu drugim uplasował się Kacper Kupiec, a miejsce trzecie zdobył Tymoteusz Plaskota. Największą rybę zawodów wśród uczniów szkół podstawowych  złowił Kacper Kupiec

Zdobywcy trzech pierwszych w klasyfikacjach drużynowych, jak i indywidualnych,  oraz łowcy największych ryby zostali uhonorowani pucharami i dyplomami. Dodatkowo wśród wszystkich startujących rozlosowaliśmy nagrody rzeczowe. Puchary i dyplomy wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Pan Wiesław Ordon oraz prezes Koła PZW nr 12 kol. Krzysztof Czusz. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali posiłek oraz napoje chłodzące.