Jako szkoła techniczna - Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie bierze udział w projekcie systemowym Województwa Podkarpackiego pt. ”Podkarpacie stawia na zawodowców”, w ramach Działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”. Projekt jest współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działania 9.2 Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Całkowita wartość projektu jaka przypada na Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie to 687 983,56 tysięcy. Dzięki temu projektowi w obecnym roku zostanie utworzona:
· pracownia ekonomiczna utworzona w ramach prowadzonej firmy symulacyjnej;
· pracownia fryzjerska;
· pracownia doradztwa edukacyjno-zawodowego;
· pracownia pomiarowo - metalograficzna.
Rozbudowana zostanie baza sprzętowa. Zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt do pracowni w postaci rzutników multimedialnych, laptopów, wizualizerów, sprzętu biurowego, nowoczesnych narzędzi sprzedaży oraz mebli wyposażenia biurowego. W ramach zajęć dodatkowych i wyrównawczych uczniowie mogą skorzystać z:
· zajęć wyrównawczych i dodatkowych z matematyki
· zajęć wyrównawczych i dodatkowych z języków obcych
· uczestniczyć w kursie stylizacji i wizualizacji
W okresie wakacyjnym uczniowie technikum: handlowego, informatycznego, mechanicznego, fryzjerskiego oraz uczniowie szkoły zawodowej będą mogli odbyć płatne staże realizowane w przedsiębiorstwach i zakładach pracy. W roku 2012 z płatnych praktyk skorzystało 41 uczniów naszej szkoły, w 2013 i 2014 roku uczestniczyć będzie 40 uczniów. Zajęcia zawodowe pozalekcyjne realizowane na terenie szkoły odbywać się będą w zakresie:
· zakładania i prowadzenia firmy symulacyjnej – praca w programie finansowo-księgowym;
· projektowania bryłowego w programie CAD CAM;
· obsługi i zastosowania programu graficznego – COREL®;
· rozszerzania funkcjonalności szkolnej sieci komputerowej o możliwość komunikacji z urządzeniami mobilnymi;
· obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC;
· wytworzenia zaprojektowanych części maszyn na obrabiarkach sterowanych numerycznie CNC;
· zajęć z doradztwa zawodowego.
Dodatkowo dla najlepszych uczniów zostanie opłacony kurs prawa jazdy.
Szkolny asystent koordynatora
Bogumiła Małajowicz
Komentarze