Nagroda dla Kamila Gurdaka

30-09-2015

Na XII sesji Rady Miejskiej burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Serafinem wręczyli Kamilowi Gurdakowi nagrodę za tegoroczne znakomite wyniki sportowe.

Kamil Gurdak - wychowanek Miejskiego Klubu Sportowego STAL Nowa Dęba w tym roku zajął II miejsce w sztafecie 4 x 800 metrów na nieoficjalnych mistrzostwach świata na Bahamach oraz zdobył brązowy medal w sztafecie 4 x 400 metrów na Uniwersjadzie w Korei Południowej. Zdobył srebrny medal na halowych mistrzostwach Polski w Toruniu, był także reprezentantem Polski na halowych mistrzostwach Europy w Pradze. Te sukcesy to wspaniała promocja Nowej Dęby na arenie ogólnopolskiej, a także międzynarodowej. Przed Kamilem kolejny sezon ciężkiej pracy i starty w ważnych zawodach. Do gratulacji przyłączyli sie także wszyscy radni obecni na sesji Rady Miejskiej.

Podziękowanie trafiło także do rąk Juliana Zięby, trenera sekcji lekkiej atletyki w MKS STAL Nowa Dęba, który wychował wielu wybitnych sportowców, w tym Kamila.