Turniej badmintona "Małopolska Open Tarnów”

15-05-2024

W województwie małopolskim w Tarnowie rozegrany został ósmy i zarazem ostatni w sezonie 2023/24 turniej "Małopolska Open Tarnów” w badmintonie.

Turniej ten zakończył rywalizację na tym poziomie w całym cyklu tych rozgrywek w sezonie 2023/24.

Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych i o różnym stopniu badmintonowego zaawansowania.

Na starcie tego ostatniego turnieju stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników z Polski: południowej, wschodniej i zachodniej.

W tym licznym gronie znalazła się również sześcioosobowa grupa badmintonistów Stali Nowa Dęba: Tadeusz Szczur, Mieczysław Sitko, Krystian Wąsik, Sławomir Wąsik, Mateusz Piekarz i Adrian Kowal.

Zawodnicy z Nowej Dęby spisali się wręcz znakomicie, plasując się w czołówce poszczególnych gier w kategoriach wiekowych, w których startowali, udowadniając że cały czas znajdują się w doskonałej formie.

W grze mieszanej rozgrywanej w formule open mixt: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) Olha Basowa (Kraków) wywalczył bardzo dobre drugie miejsce, a miejsce trzecie wywalczył mixt: Adrian Kowal (Stal Nowa Dęba) / Urszula Rumak (Widełka).

W grze podwójnej mężczyzn rozegranej w formule open bardzo dobre trzecie miejsce wywalczył debel: Adrian Kowal (Stal Nowa Dęba) / Mateusz Janicki (UKS Orły Zakopane), a na miejscu piątym uplasował debel weteranów Stali Nowa Dęba: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur.

Wręcz rewelacyjnie nowodębianie spisali się w grze podwójnej w kategorii "Grand Prix Amator". Debel weteranów Stali: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur po koncertowej grze wywalczył pierwsze miejsce, pozostawiając w pokonanym polu wielu dużo młodszych rywali. Na miejscu piątym uplasował się drugi debel Stali: Mateusz Piekarz / Sławomir Wąsik.

Gratulacje dla całej ekipy z Nowej Dęby za kolejny rewelacyjny występ na badmintonowych kortach w Tarnowie, kończący rywalizację w sezonie 2023/24.

Oby przyszły sezon był tak pomyślny, jak ten który dobiega końca.

Na zdjęciach badmintoniści ze Stali Nowa Dęba na podium dla zwycięzców na turnieju w Tarnowie.